سلام به شما عزیزان! روزگار بر شما خوش!

صعود قله کلکچال اون هم توی زمستان همیشه خاطره انگیز و جذاب بوده! قله ای به ظاهر سهل الوصول که جذابیت های خودشو داره و نباید زیاد دست کم گرفته بشه! حداقل برای من خیلی اوقات آروم نبوده. از مه و بارش برف و وزش باد نباید غافل بود و

ساعت ۷:۱۵ صبح جمعه ۲۷ بهمن، استارت از پارک جمشیدیه! ابتدای مسیر تا نزدیک ایستگاه سوم چیز قابل ذکر و جدیدی نبود. مدت زیادی می شد از این مسیر و عمدتا به دلیل شلوغی بالا نرفته بودم! از قبل از ایستگاه سه انداختم توی مسیر فرعی و به سمت نور الشهدا و اردوگاه بالا رفتم! از بعد از تپه نور الشهدا مسیر نسبتا یخ زده بود و استفاده از یخ شکن را ضروری می کرد. توی محوطه باز اردوگاه صبحانه به صورت اشتراکی با خانم سگه میل شد. ایشون خوش اشتها بودن و نون باگت و پنیر تبریزی من را به نون بربری بیات دیگران ترجیح می دادن!!

بعد از اردوگاه مسیر طبق انتظار خلوت تر و دلچسب تر بود! نوای هدفون باعث می شد خستگی کمتر احساس بشه و طی کردن مسیر لیز و یخ زده با کمک زنجیر کفش آسون تر هم بشه!! رسیدن به گردنه و ادامه حرکت از مسیر پاکوب و برفکوبی شده به سمت قله اول و دوم سختی زیادی نداشت. البته از حوالی ظهر بارش برف ریزی، که پیش بینی هم می شد، شروع شد و لذت کوهنوردی را بیشتر کرد. همچنین مه تا حدودی منطقه و خط الراس توچال را پوشاند. البته در اطراف کلک چال ها خبر خاصی از باد و بوران نبود و شرایط برای تردد ایمن به نظر می رسید!

از ابتدای برنامه دوست داشتم در صورت داشتن وقت و مساعدت هوا سری به اسپیلت در غرب گردنه لو پهنه هم بزنم. البته هم وقت کمی گذشته بود و هوا هم که ایده آل نبود و منصرف شدم. اما موقع رسیدن روی گردنه یه صحنه فوق العاده دقایقی منو مبهوت کرد!! یک قلاده گرگ در زیر قله اسپیلت و نزدیک اون با سرعتی خیره کننده، مسیری را که به حدود نیم ساعت کوهپیمایی با سرعت معمول یک آدم نیاز داشت، در عرض دو سه دقیقه طی کرد و از دید من محو شد! اینقدر این صحنه جذاب بود که اصلا به فکر گرفتن عکس و فیلم نیفتادم! با دیدن این گرگ یه نفس راحت کشیدم که تنهایی به اون سمت نرفتم! چون هیچ کوهنورد دیگه ای هم اونطرف نبود!!

خلاصه اینکه بقیه مسیر را هم بدون وقفه خاصی طی کرده و به مبدأ صعود برگشتم تا قصه یک صعود دلچسب دیگر به کلکچال برایم به پایان برسد!

مهمان ما باشید در کانال قله های مه گرفته به آدرس:

climbinhaze@

قله کلکچال - هم فال و هم تماشا ...

هم ,مسیر ,قله ,نبود ,مه ,اردوگاه ,بود و ,نور الشهدا ,به سمت ,و به ,بارش برف

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

جغرافیای ایران زمین irangeography سلنا گومز harmonimbaran علیرضاک postci مطالب مفید وبسایت رامین شریفیان Download Best Music And Video دیجی تایم | دنیای فیلم و سریال های روز دنیا عارف موزیک